Neden Biz?

Neden Biz?

Analiz Fen Eğitim Kurumları kurucularının tamamı, yıllardır eğitim sektöründe faaliyet göstermektedir.
• Bu durum öğrenci ve veli ihtiyaçlarının doğru analiz edilmesi açısından önemlidir.
• Kurumumuz alanında uzman eğitim kadrosuna sahiptir. Sınıfta işlenen konu tam anlaşılmadan yeni konuya geçilmez. Eğitimde disiplinden ödün verilmez. Devamsızlık kontrolü ve deneme analizleri yakından takip edilir.
• Öğrenciler standart sınıf eğitiminin yanı sıra RDS dediğimiz Randevulu Ders Sistemi’nden sınırsız yararlanarak öğretmeniyle birebir çalışma imkanı bulur.
• Her öğrencinin danışman öğretmeni bulunur.
• Öğrenci Koçluğu uygulaması ile öğrencilerin süreç içerisinde yaşadığı sorunlar çözüme kavuşturulur.
• Öğrencilerin akademik başarılarına ve sınav sürecine katkı sağlamak amacıyla periyodik olarak Hızlı Okuma Kursu, Paragraf Teknikleri Kursu, Sözel-Sayısal Mantık Kursu açılır.
• Kurumumuzda eğitim alması koşulu aranmaksızın talep eden öğrencilere uzman eğitim kadromuz tarafından özel ders verilir.
• Analiz Fen Eğitim Kurumları 14 yıllık tecrübesiyle sınava hazırlıkta doğru adrestir.


UYGULAMALI EĞİTİMLERİMİZ

HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ

Hızlı Okuma normal okumayı hızlandırmak değil, farklı teknikler kullanarak okumayı yeniden şekillendirmektir. Bilimsel yöntemlerle hazırlanan içerikler ile öğrenciler, çok daha kısa sürede çok daha fazla sayıda metin, doküman ve kitabı anlayarak okur. Okuma ve anlama süresinin kısaltılması, sınavlarda hem zorlayıcı sorularla uğraşma hem yetiştirilemeyen soruları çözme hem de yapılan soruları kontrol etme açısından öğrenciye zaman kazandırır. Hızlı Okuma Tekniklerini uygulayan öğrenciler, iki saati aşan bir sınavda yaklaşık 30-45 dakika süre kazanır.

Hızlı Okuma Teknikleri ile öğrenciler zihinsel gezintilerini minimum seviyeye düşürür. Tekniği öğrenen ve uygulayan öğrencinin düşünme, algılama, değerlendirme ve karar verme hızı da artar. Eğitim okuma hızını ve anlama oranını geliştirmenin yanı sıra dikkat, konsantrasyon ve odaklanma becerilerini, hafızayı geliştirmeyi, beynin her iki lobunu da etkin kullanmayı sağlamayı amaçlar.

PARAGRAF TEKNİKLERİ

Günümüzde sınava hazırlanan öğrencilerin en temel sorunu uzun paragraf sorularıdır. Sınav sisteminin değişmesinin ardından neredeyse bütün derslerden çıkan soruların uzun ve paragraf niteliğinde olması, sınavın öğrencilerin gözünde büyümesine neden olmaktadır. Bu durum da paragraf sorularının önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Kurumumuzda uygulanan Paragraf Teknikleri Eğitimi ile öğrenciler paragraf sorularını hem daha kolay çözebilmekte hem de zamanı daha iyi yönetebilme becerisi kazanmaktadır. Unutulmamalıdır ki paragraf çözme tekniklerini bilen ve uygulayan öğrenci, tekniği bilmeyenleri geride bırakmayı garantileyecektir.

SÖZEL-SAYISAL MANTIK

Yeni nesil sorular özellikle okuma-anlama, düşünme, yorumlama, analiz etme, akıl yürütme, grafik-tablo okuma becerilerini baz alır. Bu noktada öğrencilerin sadece ders müfredatındaki bilgiyle yetinmemesi, bu bilgiyi işlemeyi de öğrenmesi gerekir. Kurumumuzda verilen Sözel/Sayısal Mantık–Muhakeme Kursu, sınava hazırlanan öğrencilerin yeni nesil soru tarzlarına uyum sağlamalarını amaçlayan programdır.

İletişim Bilgilerimiz

Analiz-Fen, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin başarısının artmasını amaçlayan bir eğitim kurumudur. Sınava hazırlanan öğrencilere destek merkezidir.

  • Atıfbey, 62. Sk. No:5, 35410 Gaziemir/İzmir