LİSE

LİSE

LİSE

Lise öğrencileri, Analiz Fen Eğitim Kurumları bünyesindeki Analiz Fen Plus’ta eğitim alır. Analiz Fen Plus, öğrencilerle Student Performance System (SPS) metodu ile çalışır. Bu metot kapsamında her öğrenci, Öğrenci Koçu ile çalışır. Öğrenci seviye tespit sınavına alınır. Hedef belirlemesi yapıldıktan sonra rehberlik uzmanı tarafından öğrenciye özel çalışma programı hazırlanır. Eğitim başladıktan 60 gün sonra yeniden seviye belirleme testi yapılarak öğrencinin durumu analiz edilir.

Genel süreç işlerken, 9, 10, 11. Sınıflar için okula destek çalışmalarının yanı sıra üniversite sınavları için altyapı oluşturulur. Öğrencilere düzenli olarak Temel Yeterlilik Testi (TYT) denemeleri uygulanır. Böylece öğrencilerin üniversite sınavına lisenin ilk yıllarından hazırlanması sağlanır. 11. Sınıftan itibaren öğrenciler yoğunlaştırılmış YKS hazırlık programına alınır. Bu program, öğrencilerin temelini kuvvetlendiren ve 12. Sınıftaki sınava hazırlık sürecini büyük ölçüde rahatlatan bir programdır.

Yaz döneminde hızlandırma programları ile başlayan eğitim boyunca öğrenciler, sık sık uygulanan deneme sınavlarıyla başarılarını değerlendirme imkanı bulur; Türkiye Geneli uygulanan sınavlarla da genel sıralamasını öğrenir. Deneme analizlerinden çıkan sonuca göre öğrenciler, Randevulu Ders Sistemi’nden faydalanarak eksiklerini tamamlar, öğrendiklerini pekiştirir, farklı tarzlarda hazırlanan soruların çözüm yöntemlerini öğrenir.

İletişim Bilgilerimiz