Başarı

BAŞARIYA GİDEN YOL

Başarı, hedefe ulaşmaktır. Sınava hazırlanan öğrencilerin hedef belirlerken eğitim ihtiyacını da çok iyi belirlemesi gerekir. Başlangıçta çalışma programı oluşturulmalıdır ve bu program aynı parmak izi gibi kişiye özel olmalıdır. Öğrenci, öğrenme stilini keşfederek buna uygun çalışma düzeni oluşturmalıdır. Verimli ders çalışma tekniklerini öğrenmeli, zamanı etkin kullanma becerilerini de geliştirmelidir.
Hedefe ulaşmak için yapılan çalışmalarda sonuç odaklı değil süreç odaklı yol izlenmelidir. Yani öğrenci daha sürecin başlarındayken deneme sınavı sonuçlarına üzülmek ve “yapamıyorum, sınavı kazanamayacağım” diye pes etmek yerine başarısızlık nedenlerini araştırmalı, eksiklerini tamamlamaya çalışmalıdır.
Sınavda başarılı olmak için öğrencinin moral ve motivasyonu da yüksek olmalıdır. Öğrenci gireceği sınavı tüm detayları ile araştırmalı, soru ve zaman bakımından benzerinin mutlaka provalarını yapmalıdır.
Beden ve zihin uyumu açısından öğrencinin beslenme, uyku ve günlük spor faaliyetlerine önem vermesi gerekir. Öğrenci, kaygısının yükselmesi halinde en kısa sürede bir uzmandan destek alarak kaygısını yönetmeyi öğrenmelidir.
Analiz Fen Eğitim Kurumları, akademik başarı kapsamında alanında uzman eğitmenler ve zengin kaynakları ile hedefe giden yolda doğru adrestir. Öğrencilerimiz, hem kurumsal hem de Türkiye Geneli denemelerle gerçek sınav için bol bol prova yapar. Öte yandan sınav kaygısı yaşayan öğrenciler, kaygıyla baş etme noktasında uzman rehber öğretmenden destek alarak başarıya giden yolda hem sisteme hem de kendi potansiyeline yönelik yeni bakış açısı kazanır.
Analiz Fen Eğitim Kurumları olarak başarıya giden yolda uzman öğretmen ve idareci kadromuzla yanınızdayız. Bu zorlu sınav maratonunda derslerin yanı sıra öğrencilerimizi motivasyon, zaman yönetimi, sınav kaygısı, nefes ve gevşeme egzersizleri gibi seminerler ile hızlı okuma, paragraf teknikleri, mantık-muhakeme eğitimleriyle de desteklemekteyiz.

İletişim Bilgilerimiz

  • Atıfbey, 62. Sk. No:5, 35410 Gaziemir/İzmir